Звичка тварини ходити до туалету у спеціально обладнаному місці стане справжнім порятунком. При створенні сприятливих умов на навчання потрібно близько двох тижнів. Ще 1-2 місяці піде на закріплення звички.

 

Що знадобиться

 

Важливим моментом є правільно підібраний лоток. Це може бути як звичайна пластикова коробка з гумовим килимком, так і функціональний пристрій зі штучною травою, стовпчиком, системою зрошення. При виборі слід спиратися на:

 

  • особливості породи;
  • характер вихованця;
  • габарити тварини та приміщення, де він буде розташований;
  • бюджет.

Ставити лоток слід у зручному для вихованця місці. А ось наповнювач купувати не потрібно – у собак, на відміну від котів, немає інстинкту закопування.

Замість наповнювача краще використовувати спеціальні пелюшки для собак. Вони бувають одноразові чи багаторазові. Останні можна прати та використовувати не один раз.

 

Пелюшки для собак – корисне придбання. Вони:

 

  • привчають вихованця гігієні;
  • захищають підлогу та меблі від неприємних «сюрпризів»;
  • ідеально підходять як для малюків, так і для дорослих собак;
  • надійно утримують вологу завдяки багатошаровій структурі.

Крім самого лотка, рекомендується стелити пелюшки на підлозі таким чином, щоб вони створювали доріжку до туалету. Тоді вихованець швидко зрозуміє, в якому напрямку йому рухатися, якщо потрібно справити потребу.

 

Як боротися з плямами та неприємним запахом

 

Поки цуценя вчиться, потрібно бути готовим до несподіванок – калюжам на підлозі, улюбленому килимі, що залишають неприємний запах та жовті плями. Боротися із ними допоможе зоогігієнічний засіб MISOKO.

Високоефективна формула не тільки нейтралізує неприємний запах і застарілі плями сечі, але і чинить на вихованця відлякувальну дію – в обробленому місці справляти потребу він більше не захоче.

 

Навіть якщо у цуценя нічого не виходить, не кричіть на нього, не карайте. Зберігайте терпіння, обов'язково заохочуйте похвалою та улюбленими ласощами після кожної вдалої спроби. Будьте послідовні та зрозумілі. Тоді позитивний результат не забариться.