Кут огляду у кішок досягає 270 градусів (у людини – тільки 180 градусів). Для ідентифікації об’єкта пухнастим вихованцям досить у 10 разів менше освітлення, ніж людям. Подібна здатність обумовлена структурними особливостями очей. За сітківкою у тварин розташовується тапетум – світловідбиваючий шар, завдяки якому всі світлові промені збираються на сітківці, а не розсіюються, що дозволяє добре розрізняти навколишні предмети у сутінках. У той же час бачити у непроглядній пітьмі кішки нездатні, так як їм необхідне джерело світла (хоча б мінімальне).

Ще одна особливість цих дивовижних хижаків – вертикальні зіниці, що дозволяє регулювати інтенсивність світлового потоку.

Ще недавно зоологи стверджували, що зір кішок чорно-білий. Останні дослідження показали, що тварини добре бачать сірий, синій та зелений кольори, але не розрізняють жовтий, помаранчевий, коричневий та червоний.

Найбільш чітко кішки бачать предмети, розташовані на відстані від 0,8 до 6 метрів. Все те, що знаходиться ближче 30-50 сантиметрів та далі 20 метрів, виявляється сильно розпливчастим. При цьому хижаки дуже добре розрізняють рухомі об'єкти – їм не важко помітити маленьку мишку, яка пробігає мимо.